Nowa Kia EV6 – elektryczny crossover

Nagradzany crossover Kia EV6 – styl i nowoczesność

W świecie motoryzacji, można dostać różne nagrody. Zazwyczaj otrzymuje je się w swojej kategorii: samochodów miejskich, crossoverów, samochodów sportowych i tak dalej.

Istnieje jednak jedna nagroda, którą otrzymuje po prostu samochód roku – bez względu na to, z jakiej jest kategorii. To konkurs Car of The Year  (COTY). Kia EV6 na liście kandydatów do tytułu znalazła się razem z ponad sześćdziesięcioma innymi modelami, które miały swój debiut w ubiegłym roku. Liczące sobie 59 osób jury zagłosowało właśnie na ten samochód. Dzięki temu prestiżowy tytuł Samochodu Roku 2022 zdobyła Kia EV6.

kia ev6

Kia EV6 to zdecydowanie samochód futurystyczny, bardzo nowoczesny i niespotykany. Dzięki nowoczesnemu systemowi inteligentnych świateł drogowych będziesz miał zawsze dobrze oświetloną drogę, ale jednocześnie nie będziesz oślepiał kierowców jadący z naprzeciwka. Kompozycja wielu lamp LED rozciągająca się na całą szerokość samochodu robi naprawdę duże wrażenie. Nie mniejsze pozytywne zaskoczenie wzbudzają automatycznie wysuwane klamki.

Bezpieczeństwo to podstawa – inforozrywka i technologia bezpieczeństwa w EV6

System inteligentnego oświetlenia przedniego, to nie wszystko, co ten samochód może Ci zaoferować. Aktywny tempomat zasilany danymi z nawigacji na pewno ułatwi Ci podróże, zwłaszcza te dalsze. Taki asystent jazdy po autostradzie zadba o to, żebyś zawsze pozostawał na środku swojego pasa ruchu, a także żeby Twój samochód zachowywał bezpieczną odległość za poruszającym się przed Tobą pojazdem.

kia ev6

Asystent martwego pola to coś, czym kia może naprawdę się pochwalić. System ten bardzo podnosi poziom bezpieczeństwa na drodze i zmniejsza liczbę kolizji. Martwe pole monitorowane jest przez system, a Ty zostaniesz ostrzeżony, jeśli jakikolwiek samochód znajdzie się w martwym polu na kursie kolizyjnym z Twoim pojazdem.

Asystent wykrywania ruchu poprzecznego podczas cofania – na ciasnych parkingach lub na wyjazdach z parkingów, gdzie widoczność jest ograniczona, taki asystent wykrywania ruchu bardzo się przyda. Ułatwi opuszczenie każdego parkingu, a także ostrzeże Cię, że na Twojej drodze jest inny pojazd lub pieszy.

Asystent zdalnego parkowania (RSPA) – w jeszcze większym stopniu ułatwi Ci wjazd lub wyjazd z ciasnego miejsca parkingowego. To prawdziwa innowacja, która pozwoli Ci zaparkować zarówno prostopadle, jak i równolegle bez najmniejszej trudności.

System autonomicznego hamowania (FCA) – pozwoli uniknąć Ci kolizji z pieszymi, rowerzystami czy innymi pojazdami na drodze. System pomoże Ci zahamować, jeśli sam nie zareagujesz wystarczająco szybko.

EV6Plus vs. GT Line vs. EV6 – modele do wyboru

W przypadku tego samochodu masz do wyboru takie wersje jak EV6 – czyli wersja podstawowa, w której znajdziesz między innymi:

 • dziewiętnastocalowe felgi;
 • tapicerkę skórzano-materiałową;
 • czujniki parkowania z przodu i z tyłu wraz z kamerą cofania;
 • Kia Navi System z interfejsem Android Auto i Apple Car Play;
 • aktywny tempomat z funkcją „uczenia się” oraz asystent jazdy po autostradzie.

W przypadku wersji EV6Plus możesz spodziewać się:

 • dwudziestocalowych felg;
 • skórzanej tapicerki;
 • ekologicznych materiałów wykończeniowych wnętrz GEONIC;
 • systemu monitorowania martwego pola;
 • systemu jazdy po autostradach;
 • podgrzewanej kierownicy i przednich foteli.

A jeśli chodzi o wersję GT Line, możesz oczekiwać:

 • metalizowanego lakieru;
 • automatycznych klamek z funkcją „easy entry”;
 • wentylowanych foteli przednich i podgrzewanej tylnej kanapy;
 • tapicerki skórzanej lub zamszowej.

Ekologiczne rozwiązania w Kia EV6 – awaryjne źródła zasilania, materiały przyjazne środowisku

W modelu EV6 we wnętrzu wykorzystano ekologiczne materiały takie jak skóra wegańska do obszycia foteli czy materiały pochodzące z recyklingu. Dzięki elektrycznej platformie modułowej (E-GMP) Kia EV6 może służyć jako awaryjne źródło zasilania do Twojego domu – dostarcza do 3,6 kW energii elektrycznej w trybie awaryjnym. Może też służyć jako przenośny powerbank na wycieczce za miastem.

Kia EV 6 oznacza także ultraszybkie ładowanie – już po podłączeniu na cztery i pół minuty możesz przejechać tym samochodem sto kilometrów. Akumulator o mocy 77,4 kWh pozwoli na przejechanie do 528 km. Samochód osiąga prędkość maksymalną 188 km/h.

kia ev6

Podsumowanie

Kia EV6 to piękny, futurystyczny, bardzo nowoczesny, elektryczny crossover, który stanowi jakość samą w sobie. To samochód, który spełni Twoje oczekiwania i zabierze Cię w każdą, nawet najdłuższą podróż. Jeśli szukasz samochodu, który będzie pewny, który dobrze trzyma się drogi i którego osiągi Cię zadowolą, spokojnie możesz postawić na ten model. Pojemny akumulator pozwoli przejechać Ci pół tysiąca kilometrów na jednym ładowaniu. Szybkie uzupełnianie baterii pozwoli ruszyć Ci w dalszą podróż po kilku krótkich chwilach. To auto, które chce się mieć!

Kia Stonic – zadziorny crossover
Idealny samochód miejski – Kia Rio

Najnowsze artykuły

Menu