Jak ułatwić sobie życie w aucie? Technologia dla wygody

Marka samochodów Kia dba o bezpieczeństwo i wygodę swoich użytkowników. Przez lata funkcjonowania oddała do dyspozycji swoich klientów mnóstwo różnego rodzaju technologicznych nowinek, które pomagają kierowcy poprawiając bezpieczeństwo, komfort i wygodę podróżowania. Na co możemy liczyć, wybierając z któryś modeli Kii?

technologie w aucie

Asystenci kierowcy, bezpieczeństwo, komfort i wygoda 

Asystent jazdy po autostradzie

Jazda po autostradzie jest żmudna i monotonna. Przez wiele kilometrów nawet krajobraz nie zmienia się za bardzo. Nic się nie dzieje, widzi się tylko samochody przed nami, za nami i obok nas. Od czasu do czasu pojawi się jakieś miejsce obsługi podróżnych lub stacja benzynowa. 

Dlatego powstał asystent do jazdy po autostradzie. System HDA pomaga zachować bezpieczną odległość od samochodu jadącego przed nami i utrzymać nasz samochód na środku pasa ruchu. To naprawdę ciekawe rozwiązanie, które znajdziesz między innymi w Kii ProCeed.

technologie w aucie

Monitorowanie martwego pola

Martwe pole samochodu to jedna z najczęstszych przyczyn kolizji. Nie tylko z innymi pojazdami, ale także z pieszymi czy rowerzystami. System monitorowania martwego pola (BCA) wykorzystuje kamerę zainstalowaną na przedniej szybie i czujniki cofania z boku auta, aby monitorować otoczenie Twojego samochodu. Jeśli wykryją jakiekolwiek ryzyko kolizji, auto ostrzeże Cię zarówno sygnałami dźwiękowymi, jak i informacją wyświetlaną na monitorze. Taki system znajdziesz na przykład w Kii Rio.

Czujniki parkowania

Między innymi Kia Stonic wykorzystuje zaawansowane, ultradźwiękowe czujniki parkowania, zamontowane zarówno na przednim, jak i tylnym zderzaku. Dzięki takim czujnikom zaparkujesz nawet w ciasnych, trudnodostępnych miejscach bez szkody dla swojego samochodu. Warto korzystać z takich nowinek technologicznych.

Kamera cofania

Kamera cofania to jeszcze większe ułatwienie – zwłaszcza gdy musisz opuścić parking, a wyjazd jest utrudniony przez ograniczoną widoczność. Pozwala zarejestrować otoczenie i sprawdzić, czy wyjazd jest możliwy i bezpieczny. Pokazuje obraz przestrzeni za samochodem na ośmiocalowym wyświetlaczu LCD.

System monitorowania zmęczenia kierowcy (DAW+)

Zmęczenie i znużenie podróżą to jedne z największych zagrożeń dla naszego bezpieczeństwa na drodze. Gdy jesteśmy zmęczeni, łatwo popełniamy błędy, których uniknęlibyśmy w innym przypadku. Nasze reakcje są wolniejsze, mniej pewne. 

Dlatego Kia postanowiła udostępnić użytkownikom na przykład modelu ProCeed lub Nowej Kii Niro system monitorowania zmęczenia kierowcy, który ostrzeże Cię, że Twoje reakcje są wolniejsze, jesteś mniej skoncentrowany i nadszedł czas na to, aby zatrzymać się, napić kawy i odetchnąć świeżym powietrzem. System ostrzeże Cię sygnałami dźwiękowymi i informacją na desce rozdzielczej. 

Asystent utrzymania pasa ruchu (LKA)

Taki asystent stale monitoruje odległość między Tobą a poprzedzającym Cię pojazdem. Pozwala to utrzymać odpowiednią pozycję w ruchu. Twój samochód ostrzeże Cię, jeśli zjedziesz na sąsiedni pas bez wcześniejszego użycia kierunkowskazu. Pomoże Ci także wrócić na właściwy tor ruchu. Takiego asystenta znajdziesz między innymi w modelu Kia Stonic.

System autonomicznego hamowania (FCA)

System autonomicznego hamowania, który znajdziesz na przykład w modelu Nowa Kia Niro, wykorzystuje radar zamontowany na przednim zderzaku i kamerę na przedniej szybie. Dzięki temu wykrywa ryzyko kolizji z poprzedzającym Cię autem, pieszym, rowerzystą lub jakąś przeszkodą na drodze. Jeśli nie zareagujesz na czas, Twój samochód samodzielnie uruchomi hamowanie.

technologie w aucie

Aktywny tempomat z funkcją Stop&Go

Taki tempomat ma za zadanie utrzymać określoną przez Ciebie prędkość. Dodatkowo przy pomocy kamery i radaru Twoja Kia określa odległość od poprzedzającego Cię pojazdu i oblicza bezpieczną prędkość, która pozwala utrzymać wymaganą i ustaloną odległość względem niego.

 

Multimedia i nawigacja – jak technologie w aucie ułatwiają jazdę

Kia inwestuje tylko w sprawdzone systemy multimedialne, dzięki czemu zarówno dźwięk odtwarzanej muzyki, jak i jakość połączń zawsze będą dla Ciebie w pełni satysfakcjonujące.

System audio JBL Premium

Ten system znajdziesz między innymi w takich modelach jak Kia Ceed czy ProCeed. Osiem głośników i zaawansowana technologia odtwarzania muzyki Clari-Fi33 to coś, obok czego na pewno nie przejdziesz obojętnie. Taki system gwarantuje niezapomniane muzyczne wrażenia, co na pewno uprzyjemni Twoją podróż.

System audio premium Bose®

W Kia Sorento znajdziesz system audio, na który składa się 12 głośników (w tym wzmacniacz) i najnowsza technologia, zdolna zaspokoić oczekiwania nawet największych melomanów. Poczujesz się wręcz jak w sali koncertowej. Dźwięk i jakość muzyki naprawdę Cię zachwycą.

technologie w aucie

Aplikacja Kia Connect2

Potrzebujesz mieć pewność, że zdalny dostęp do Twojego auta będzie działał bezawaryjnie? Wybierz Kię, a aplikacja Kia Connect2 nigdy Cię nie zawiedzie. Ta aplikacja daje Ci możliwość zdalnego ustawienia nawigacji, a także między innymi dostarczy Ci dane diagnostyczne dotyczące auta i podróży.

Podsumowanie – technologie w aucie

Kia to jakość sama w sobie. Marka ta naprawdę dba o swoich klientów, ich potrzeby, komfort i bezpieczeństwo. Firma stosuje takie systemy i aplikacje, które wydatnie ułatwią Ci podróż i prowadzenie auta. To samochód ma służyć Tobie, a nie Ty samochodowi. Dlatego Kia stawia na technologie, aby móc jak najlepiej spełnić Twoje oczekiwania. Technologie w aucie Kia pozwolą Ci na wygodną jazdę.

Jak oszczędzić paliwo w samochodzie?
Stereotypy motoryzacyjne – w co nie warto wierzyć?

Najnowsze artykuły

Menu