Nowa Kia Ceed – elegancja z pazurem

Stylistyka Kia Ceed – uproszczona elegancja z pazurem

W porównaniu z poprzednią wersją Kia Ceed, producent nieco uprościł sylwetkę nowego auta, co sprawia, że samochód zyskał pewną zadziorność. Grill chłodnicy został trochę poszerzony i wykończony na wysoki połysk w kolorze czarnym, wlot powietrza obniżono, co nawiązuje do sportowej Kia Stinger.

Kia Ceed

Światła do jazdy dziennej (Led) w kształcie kostki lodu, są teraz w standardzie w każdej wersji Kia Ceed, chociaż do tej pory były tylko w wersjach GT i GT-Line. Dzięki tym zmianom auto prezentuje się nowocześnie, stylowo i dynamicznie.

Wnętrze okazuje się komfortowe i wygodne. Mamy do wyboru kilka kolorów tapicerki, a w wersji GT lub GT-Line dodatkowo z ciekawym, kontrastowym przeszyciem. Wersje te wyposażono ponadto w nową dźwignię zmiany biegów, piękne połączenie perforowanej skóry i chromu przywodzi na myśl luksus.

Kolorowy ekran multimedialny, znany z innych wersji samochodów tej marki, świetnie się sprawdza, czytelnie pokazuje wszystkie informacje przydatne w czasie jazdy, niezależnie od tego, czy chodzi o zużycie paliwa, czy nawigację. Cyfrowy zestaw wskaźników kierowcy o przekątnej 12,3 cala zamiast zegarów to ciekawe, nowoczesne rozwiązanie. Na wyświetlaczu znajdują się wszystkie najważniejsze informacje.

Napęd typu MILD HYBRID – ekonomia i wydajność

Ceed posiada nowy silnik z rodziny Smartstream 1.5 T-GDi MHEV o mocy 160 KM z układem CVVD i niskociśnieniowym układem recyrkulacji spalin, co wydatnie zwiększa oszczędność paliwa. Dostępny jest z siedmiobiegową przekładnią dwusprzęgłową (DCT). Świetne połączenie z akumulatorem litowo-jonowym o napięciu 48 V pozwala obniżyć zużycie paliwa i wydalanie spalin.

W wielofunkcyjnej kierownicy, znajduje się przełącznik Ev/Hev, dzięki któremu możemy zmieniać tryb jazdy na elektryczny lub hybrydowy.

Napęd mild hybrid sprawia, że podczas hamowania lub zwalniania wytwarza się energia, która doładowuje akumulator. Również wyłączanie silnika spalinowego podczas zwalniania do zatrzymania, to oszczędność paliwa. Ekonomia tego auta jest naprawdę imponująca.

Kia Ceed

Funkcjonalność Kia Ceed – ciekawe i nowoczesne rozwiązania dla komfortu z jazdy

Aktywny tempomat pozwala utrzymać tempo jazdy kontrolując przez cały czas odległość od pojazdu poprzedzającego oraz jego prędkość. Kia Ceed wyposażona jest w radar przedni i kamerkę, które ułatwiają działanie tempomatu. Jeśli auto poprzedzające zatrzyma się – nasze auto również to zrobi.

Dodatkowo Ceed wyposażona jest w asystenta jazdy po autostradzie, który również pozwala zachować bezpieczną odległość za pojazdem poprzedzającym. Aktywny tempomat z funkcją NSCC-C współpracuje z nawigacją. Dzięki temu nasz samochód wie, kiedy powinien zwolnić przed zakrętem, a kiedy może bezpiecznie wrócić do ustawień prędkości.

Kia Connect – dzięki łączności w czasie rzeczywistym, nawigacja Kia korzysta z informacji o ruchu drogowym podczas prowadzenia nas do celu. Dzięki tej aplikacji możemy również uzyskać aktualne informacje o statusie pojazdu, dane diagnostyczne dotyczące auta i podróży oraz wiele innych przydatnych danych.

System audio w przypadku tego auta to nagłośnienie JBL Premium – osiem głośników z technologią Clari-FiTM, która przywraca plikom MP3 ich pierwotną jakość, co oznacza niezapomniane wrażenia słuchowe.

Bezpieczeństwo – to co najważniejsze w aucie

System utrzymania pasa ruchu (LFA) – korzysta z kamery na szybie czołowej i utrzymuje samochód na środku pasa ruchu. Funkcja ta jest bardzo przydatna, gdy jesteśmy już nieco znużeni trasą. Jednak jeszcze nie na tyle, żeby zjechać gdzieś na parking czy na kawę.

Kontrola martwego pola – czyli system BCA – wykorzystuje kamerę na szybie czołowej i radary boczne oraz tylne auta, żeby pomóc nam bezpiecznie wyjechać np. z miejsca parkingowego. System monitoruje prędkość i pozycję innych pojazdów, które znalazły się w naszym martwym punkcie. Jeśli istnieje ryzyko kolizji, system ostrzeże nas o tym. Można również skorzystać z funkcji, automatycznego blokowania zmiany pasa ruchu, aby uniknąć kolizji z autem pozostającym w naszym martwym punkcie.

Ostrzeganie o zmęczeniu kierowcy – system jest tak zaprogramowany, żeby rozpoznawał obniżenie koncentracji – w tym celu analizuje czas jazdy, szybkość reakcji, sposób operowania kierownicą. Jeśli uzna, że kierowca jest słabo skoncentrowany, wyśle ostrzeżenia wizualne i dźwiękowe. System również poinformuje nas, jeśli na przykład na światłach pojazd poprzedzający ruszy, a my nie zareagujemy.

Podsumowanie

Kia Ceed to auto przeznaczone dla tych, którzy wymagają od samochodu pewnej zadziorności, ale też dobrego przyspieszenia i pewnej mocy. Komfort jazdy na pewno podnoszą czytelne wyświetlacze. Zarówno główny – cyfrowy zestaw wskaźników kierowcy, jak i ekran multimedialny o przekątnej 10,25 cala. Kia Connect ułatwia nawigowanie i informuje nas o statusie pojazdu, zużyciu paliwa i o innych ważnych rzeczach związanych z naszym autem. Kia Ceed to po prostu dobry wybór.

Kia Picanto – małe, dynamiczne auto miejskie
Kompaktowy crossover – Kia Niro

Najnowsze artykuły

Menu