Nowa Kia EV9

Samochody elektryczne cieszą się coraz większą popularnością – także w Polsce. Nic więc dziwnego, że kolejni producenci chętnie stawiają na modele bardziej przyjazne środowisku niż spalinowe. Jeśli chodzi o pojazdy tego typu, na które warto zwrócić uwagę w 2024 roku, jednym z najciekawszych jest Kia EV9. Ten trzyrzędowy SUV znanej azjatyckiej marki przyciąga uwagę zarówno swoim wyglądem, jak i wnętrzem. I to właśnie jemu postanowiliśmy poświęcić dziś kilka słów. A w zasadzie więcej, bo jego przypadku zdecydowanie jest o czym pisać.

 

Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego elektryczny samochód Kia EV9 jest pojazdem, na który warto zwrócić uwagę w 2024 roku. Poznasz jego najważniejsze cechy i powody stale rosnącej popularności.

SPIS TREŚCI:

  1. Kia EV9 – oryginalny elektryk
  2. Nowa Kia EV9 – wnętrze
  3. Jaki silnik ma nowa ten samochód?
  4. Podsumowanie

Kia EV9 – oryginalny elektryk

Kia EV9 to samochód, który śmiało można zaliczyć do modeli premium. Dlaczego? Powodów postrzegania go w taki sposób jest naprawdę dużo. Zacznijmy więc od tego, że każdemu ze swoich nabywców gwarantuje wyjątkowo wysoki poziom praktyczności. Ten pięciometrowy wóz zapewnia szczególny komfort jazdy w każdych warunkach. Dodatkowo wypada bardzo dobrze pod względem wizualnym. Wpływają na to przede wszystkim jego liczne proste zagięcia i ostre krawędzie, które doskonale prezentują się z profilem SUV-a.

Warto pamiętać, że osoby decydujące się na zakup Kii EV9 zyskują auto wyposażone w akumulator o mocy użytecznej na poziomie aż 96 kWh. Oznacza to, że po jego naładowaniu bez problemu można przejechać niemal 500 km (w przypadku konfiguracji z jednym silnikiem). Duże wymiary pojazdu przekładają się zaś na jego maksymalny uciąg, który wynosi do ponad 2200 kilogramów. Niewątpliwym plusem nowego samochodu koreańskiego koncernu jest również jego dostępność w różnych wersjach. Dzięki temu każdy może zadecydować, która z nich okaże się dla niego najbardziej odpowiednia.

Kia EV9

Nowa Kia EV9 – wnętrze

Auto Kia EV9 występuje zarówno w wersji z sześcioma, jak i siedmioma osiami. W obu występują jednak trzy rzędy siedzeń. Dodatkowo modele o najwyższym standardzie wyposażenia zapewniają możliwość elektrycznego złożenia ostatniego z nich. Tworzące go siedzenia zostały stworzone przede wszystkim z myślą o dorosłych pasażerach. Większość podróżujących bez problemu będzie w stanie spędzić nawet najdłuższą podróż w maksymalnie komfortowych warunkach. Podobnie zresztą, jak siedzące przed nimi pozostałe osoby. Jeżeli ktoś zdecyduje się na zakup Kii EV9 w wersji z fotelami kapitańskimi w drugim rzędzie, na pewno doceni wyposażenie ich przez producenta w funkcję ogrzewania, masażu i wentylacji.

We wnętrzu Kii EV9 zamontowane zostały nie tylko wygodne, wielofunkcyjne siedzenia. Warto zwrócić uwagę również na dwa ekrany, których przekątna wynosi 12,3 cala. Jeden z nich został połączony z zestawem licznych wskaźników. Drugi zaś obsługuje złożony system informacyjno-rozrywkowy. W porównaniu do wcześniejszych samochodów koreańskiej marki model EV9 charakteryzuje się wyraźnie mniejszymi przyciskami. Dodatkowo brakuje w nim fizycznych pokręteł. Jeśli zaś chodzi o bezpieczeństwo, uwagę zwraca głównie system monitorowania martwego pola i hamowania awaryjnego w sposób automatyczny.

Jaki silnik ma ten samochód?

Kia EV9 to samochód możliwy do kupienia w jednej z dwóch konfiguracji silnika. Pierwsza z nich zapewnia napęd wyłącznie na tylne koła o mocy 215 KM i 350 Nm. Druga z kolei wypada jeszcze bardziej atrakcyjnie. Gwarantuje bowiem napęd na wszystkie koła, moc na poziomie 379 KM oraz moment obrotowy sięgający 700 Nm. Rozbudowana wersja samochodu jest w stanie osiągnąć prędkość 100 km/h w ok. 4,5 sekundy. Powinna być zatem świetnym wyborem dla każdego, kto ceni sobie pojazdy startujące w wyjątkowo mocnym stylu. Co warte podkreślenia, w przyszłym roku na rynku ma pojawić się Kia EV9 GT, wyposażona w aż 576 koni mechanicznych.

Kia EV9

Podsumowanie

Chcesz kupić swój pierwszy samochód elektryczny? Bardzo możliwe, że postawienie na Kię EV9 będzie idealnym rozwiązaniem w Twoim przypadku. To bowiem auto bardzo atrakcyjne wizualnie i z bogatym wnętrzem. Jest w stanie osiągać dużą prędkość, a zarazem pozwala prowadzić się lekko i bezpiecznie w różnych warunkach. Poza tym występuje w różnych wersjach, a każdą z nich łączy posiadanie pojemnego akumulatora, gwarantującego brak konieczności częstego ładowania. Jeżeli więc dojdziesz do wniosku, że potrzebujesz SUV-a znanej na całym świecie azjatyckiej marki, chętnie pomożemy Ci w jego nabyciu.

Samochód typu crossover – jakie są jego zalety?
Jak dbać o samochód zimą? – poznaj kilka wskazówek!

Najnowsze artykuły

Menu