Kia Stinger – witamy w świecie Gran Turismo

Sportowe DNA Kia Stinger  – przepiękna, sportowa stylistyka

Charakterystyczny grill chłodnicy, w kształcie tygrysiego nosa, jest prawdziwym znakiem rozpoznawczym marki, tak więc i w Kia Stinger właśnie ten grill zwróci naszą uwagę. Każdy element tego samochodu, to zapowiedź prawdziwych emocji, od ekscytacji do uniesienia, zarówno jeśli chodzi o stylistykę z zewnątrz, jak i wygląd wnętrza pojazdu.

Prawdziwie sportowy design jest jednocześnie bardzo harmonijny. Stylowa długa maska, szeroki rozstaw osi i nisko zawieszona kabina – to perfekcyjna Nowa Kia Stinger. A 19-calowe aluminiowe felgi zdecydowanie jeszcze bardziej podkreślają sportowy charakter tego auta.

Jeśli ktoś potrafi łączyć sportowy charakter z prawdziwą, wyrafinowaną elegancją, to tylko KIA. Komfort, jaki poczujesz wsiadając do tego auta, nie da się porównać z niczym innym.

Sportowe osiągi – więcej, szybciej, mocniej

Jeśli marzy Ci się prawdziwie dynamiczny samochód o sportowych osiągach, to Kia Stinger stanie się dla Ciebie spełnieniem marzeń. Będziesz się liczył tylko Ty, droga i cel, jaki sobie postawisz. Auto doskonale się prowadzi, ma dobrą przyczepność, a komfort z jazdy jest naprawdę wysoki. Elektronicznie sterowane zawieszenie za pomocą wielu czujników kontroluje parametry jazdy i zmienia swoją sztywność w zależności od potrzeb. To prawdziwie innowacyjne rozwiązanie. Wystarczy, że wybierzesz dopasowany do siebie tryb jazdy, a Stinger zrobi resztę za Ciebie.

kia stinger

Napęd na wszystkie koła również jest sterowany elektronicznie – dzięki temu auto prowadzi się stabilnie i to w zasadzie niezależnie od warunków panujących na trasie. System dynamicznego sterowania momentem obrotowym przenosi na konkretne koła siłę napędową lub siłę hamowania. Dzięki temu możesz czuć się w tym aucie naprawdę bezpiecznie.

3,3 litrowy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem musi robić wrażenie, prawda? Taki silnik zapewnia naprawdę bezproblemową jazdę i natychmiastowe przyspieszenie. Bardzo płynnie, szybko reaguje na to, co robimy, świetnie przyspiesza i osiąga znaczny moment obrotowy w szerokim zakresie. Automatyczna ośmiobiegowa skrzynia biegów zapewnia naprawdę szybką i płynną ich zmianę.

Komfort, komfort, komfort

Przestronne wnętrze ukaże Ci, co oznacza prawdziwy komfort jazdy. Z jednej strony wystrój jest elegancki, bardzo uporządkowany, z drugiej widoczny jest jego sportowy charakter. Spokojnie znajdziesz w środku miejsce dla pięciu osób.

kia stinger

Bagażnik to aż 406 litrów dostępnej przestrzeni, a dodatkowo można złożyć tylne siedzenie, które dzielone jest w proporcji 40:60 – dzięki temu zmieścisz także dłuższe przedmioty lub dodatkowy bagaż.

Wygodne, sportowe fotele zapewniają bardzo stabilne podparcie dla kręgosłupa, więc nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wybrał się tym autem w długą podróż. Auto zapewni Ci pełen komfort nawet zimą, bo możesz skorzystać z opcji podgrzewania foteli.

Klapa bagażnika otworzy się automatycznie, jeśli będziesz trzymać kluczyk w kieszeni lub w torbie i zbliżysz się do auta. To wygodne rozwiązanie, które pomoże Ci schować zakupy lub bagaże, nawet jeśli masz zajęte obie ręce.

Technologia i bezpieczeństwo w Kia Stinger

Kia myśli o Twojej wygodzie, ale także o bezpieczeństwie. Technologie DRIVE WiSE, to rozwiązania nowej generacji, które mają pomóc w jeździe automatycznej.

Znajdziesz tu między innymi układ autonomicznego hamowania awaryjnego (Kia Brake Assist) – na przednim zderzaku znajduje się czujnik, a na przedniej szybie kamera – mają za zadanie wykrywanie potencjalnych zagrożeń.

Innym wartym uwagi rozwiązaniem jest układ monitorowania „martwego pola” w lusterkach (Kia Blind Spot Detection) – to bardzo wygodne rozwiązanie, które pomoże uniknąć wielu kolizji. Samochód sam monitoruje tak zwane martwe pole i ostrzega Cię przed zagrożeniem.

kia stinger

Kia dba również o Twój komfort dzięki systemowi ostrzegania o zmęczeniu kierowcy (DAW), który wykrywa utratę koncentracji podczas jazdy. Wykryje wszystkie oznaki zmęczenia, takie jak rozkojarzenie, senność czy spowolnione reakcje. Ostrzeże Cię o tym sygnałami dźwiękowymi.

System autonomicznego hamowania z asystentem skrętu w lewo – samochód analizuje dane z kamery i czujników i rejestruje obecność innych pojazdów, pieszych lub rowerzystów. Dzięki temu systemowi możesz uniknąć kolizji z innymi samochodami podczas skręcania w lewo. Na cyfrowym wyświetlaczu w odpowiednim momencie pojawią się ostrzeżenia, a jeśli nie zareagujesz, samochód sam zacznie hamowanie.

Inteligentny asystent rozpoznawania znaków (ISLA) – jest to kamera na przedniej szybie, która będzie odczytywać za Ciebie znaki drogowe. Jeśli nie dostosujesz swojej prędkości do ograniczeń ze znaków, Kia ostrzeże Cię, że przekroczyłeś dopuszczalne tempo jazdy.

Podsumowanie – Kia Stinger

Jeśli szukasz samochodu, który ma sportowy pazur, pojazdu, który zaskoczy Cię swoimi osiągami i da Ci możliwość przeżycia prawdziwej sportowej przygody, to Kia Stinger jest dla Ciebie. Komfortowe wnętrze, dynamiczna sylwetka i to „coś” sprawiają, że to auto jest naprawdę wyjątkowe. Każda podróż tym autem stanie się wyjątkowa. Wygodne fotele, system audio klasy premium – wszystko to sprawi, że trudno Ci będzie opuścić to auto. To samochód z górnej półki, dla każdego pasjonata motoryzacji.

Kia e-soul – dobry, miejski, elektryczny samochód
Nowa Kia ProCeed – drapieżnik w miejskiej dżungli

Najnowsze artykuły

Menu